O autorze
Poseł na Sejm RP, rzecznik prasowy SLD, członek zarządu krajowego SLD i przewodniczący SLD w woj. łódzkim. Był organizatorem wielu głośnych akcji społecznych, m.in. w obronie masowo likwidowanych szkół w Łodzi. Był także głównym inicjatorem udanego referendum w sprawie odwołania Jerzego Kropiwnickiego z funkcji prezydenta Łodzi. W 2010 r. był wiceprezydentem Łodzi. Jest miłośnikiem biegania i wspinaczki.

Niech się święci 1 maja!

Czy powinniśmy obchodzić Święto Pracy? To pytanie co roku powraca przed obchodami 1-majowego święta. Zanim na to pytanie padnie odpowiedź warto przypomnieć sobie co było genezą powstania Święta Pracy. Otóż w 1886 roku w Chicago miały miejsce masowe strajki, podczas których robotnicy walczyli o wprowadzenie 8-godzinnego dnia pracy oraz o godność i prawo do lepszego życia.

Dzisiaj, w naszym kraju te postulaty są niestety nadal aktualne.

Koalicja PO-PSL wprowadziła elastyczny czas pracy, co spowodowało że 8-godzinny dzień pracy stał się dla wielu Polaków zwykłą fikcją. Miliony mieszkańców naszego kraju pracuje na tzw. umowach śmieciowych. Osoby te nie mają zagwarantowanej płacy minimalnej, prawa do urlopu i limitów czasu pracy.

Jeśli do tego dodamy masową emigrację Polaków, głodowe emerytury czy choćby problem niedożywienia wielu tysięcy polskich dzieci, to na pytanie czy warto obchodzić Święto Pracy z całą stanowczością odpowiadam: WARTO. Choćby z tego względu, że właśnie tego dnia lewica, związki zawodowe i organizacje społeczne przypominają jak wiele w naszym kraju jest jeszcze nierówności społecznych, biedy i niesprawiedliwości. To właśnie 1 maja powinniśmy głośno i dobitnie powiedzieć rządzącym, że nie chcemy takiej Polski.

Zachęcam więc wszystkich do obchodów Święta Pracy, ja będę tego dnia, jak co roku, brał udział w wiecu i pochodzie 1-majowym w Łodzi oraz w kilku innych miastach województwa łódzkiego.

Niech się święci 1 maja!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...