O autorze
Poseł na Sejm RP, rzecznik prasowy SLD, członek zarządu krajowego SLD i przewodniczący SLD w woj. łódzkim. Był organizatorem wielu głośnych akcji społecznych, m.in. w obronie masowo likwidowanych szkół w Łodzi. Był także głównym inicjatorem udanego referendum w sprawie odwołania Jerzego Kropiwnickiego z funkcji prezydenta Łodzi. W 2010 r. był wiceprezydentem Łodzi. Jest miłośnikiem biegania i wspinaczki.

Tiry za miasto. Racja jest po stronie Prezydent Zdanowskiej!

Nikogo w Łodzi nie trzeba przekonywać do tego, że jeżdżące po naszym mieście ciężarówki są dużym problemem. W Warszawie czy Wrocławiu już od dawna wprowadzono zakaz wjazdu dla takich samochodów. Obecnie powstały warunki do wprowadzenia podobnego rozwiązania w Łodzi.

W poprzedniej kadencji Sejmu miałem przyjemność przewodniczyć Parlamentarnemu Zespołowi ds. budowy wschodniej i zachodniej obwodnicy Łodzi. Robiliśmy to właśnie z myślą o tym, aby zmniejszyć liczbę samochodów przejeżdżających tranzytem przez śródmieście.
W końcu kiedy doczekaliśmy się obwodnicy Łodzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wydała oświadczenie , że w sprawie wprowadzenia zakazu wjazdu tirów do Łodzi nie ma mocy decyzyjnej!
Owszem ma, ponieważ miasto Łódź zobowiązuje pozytywna decyzja tej instytucji.
Czasami zastanawiam się po co w ogóle istnieje GDDKiA? Komu ta instytucja jest potrzebna?
Kiedy przy budowie obwodnicy były wielomiesięczne opóźnienia, urzędnicy GDDKiA mówili, że to nie ich problem. Teraz jest podobnie. Nawet przy ustawieniu znaków nie chcą lub boją się zabierać głos.
Najważniejsze w tej całej sprawie jest jednak to, by władze Łodzi, nawet w sytuacji gdy Generalna Dyrekcja wyda opinię negatywną, nie wpuszczały pod żadnym pozorem jakiegokolwiek tranzytu do miasta.
Pod żadnym pozorem! I należy egzekwować to do bólu!
W tej sprawie, tak jak wielu łodzian, jestem więc po stronie Prezydent Zdanowskiej!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...